Arbitraż / Sąd Polubowny

Wielu z nas niejednokrotnie znalazło się w sytuacji gdy dochodziło do sporów z bliskimi, znajomymi, klientami lub nawet z obcymi z którymi przyszło nam współpracować. Zazwyczaj nieporozumienia wynikają z kwestii finansowych ale zdarza się również że sąsiad zabrał nam kota, a sąsiadka męża. Ilu z nas zastanawiało się wtedy nad tym jak rozwiązać problem w sposób na równi z Sądem ale jednocześnie omijając potrzebę wstawienia się na rozprawę Sądową? Obowiązek występowania w Sądzie jako świadek czy też strona postępowania nie należy do przyjemnych ani koniecznych dzięki rozwiązaniu które proponuje Państwu nasza firma! Rozwiązywanie sporów poprzez Arbitraż.

Jeśli macie Państwo potrzebę wyegzekwowania swoich należności od nierzetelnych kontrahentów, prawda stoi po Waszej stronie i/lub jesteście w sporze który czas najwyższy zakończyć zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół przyjrzy się sprawie i zaproponuje rozwiązanie które zamiast trwać miesiącami lub latami możemy zakończyć w czasie nawet 2 miesięcy, przy czym koszta postępowania są znacząco niższe od standardowych jeśli doliczyć do tego stracony czas i wielokrotne dojazdy do Sądu.

Jeśli zaś chcecie zabezpieczyć się przed ewentualnymi sporami rozstrzyganymi przez Sąd Powszechny skontaktujcie się z nami w celu sporządzenia odpowiedniej umowy uwzględniającej Arbitraż. Da to możliwości do przyśpieszonego rozstrzygania sporów jeśli się takie pojawią. W wielu sytuacjach jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania które będą korzystne z punktu widzenia obu stron.

Również jesteśmy wstanie zabezpieczyć Państwa przed kontrahentami z innych krajów EU, co jest bardzo ważne w momencie gdy pojawią się problemy z niewypłacalnym przedsiębiorcą. W takich sytuacjach dochodzenie swoich praw przed Sądem jest niezmiernie czasochłonne, a wiadomo że czas to pieniądz który mamy do odzyskania.

Dla kogo Arbiraż?

  • Dla firm oraz osób prywatnych.
  • Dla każdego kto planuje rozpocząć współprace z nowymi firmami jak i dla tych którzy już działają na rynku.
  • Dla wszystkich którzy mają już spory(nie w Sądzie) i chcieli by je zakończyć a nie widzą szans porozumienia z pominięciem Sądu.
  • Dla mających zamiar zacząć współpracę w kontrahentami z krajów EU.

Jakich spraw Sąd Polubowny nie może rozstrzygać?

Zgodnie z art. 1157 KPC Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, strony mogą poddać pod rozstrzygnięcie sądu polubownego spory o prawa majątkowe lub spory o prawa niemajątkowe – mogące być przedmiotem ugody sądowej, z wyjątkiem spraw o alimenty.